To spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot je prepoznavanje, ko se vrnete na našo spletno stran, in pomagajo naši ekipi razumeti, kateri deli spletne strani se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.
V sredo, 6. februarja 2019, bomo ob 18. uri v letnem refektoriju ptujskega dominikanskega samostana predstavili petnajsto knjižico iz zbirke Umetnine v žepu, Ptujski dominikanski samostan avtorjev Branka Vnuka in Marjete Ciglenečki.
je zbirka knjižnih žepnic, s katero Umetnostnozgodovinski inštitut Franceta Steleta ZRC SAZU zapolnjuje eno od vrzeli v razmišljanju, pisanju in branju o umetnostnih spomenikih in prostorih Slovenije ter v njihovem razumevanju. V njih avtorji s strokovno tehtno in poljudno privlačno besedo, ki je hkrati bogato slikovno podprta, spregovorijo o umetninah in arhitekturnih spomenikih, tudi tako, da jih postavijo v širok družbeni kontekst.
Knjiga je izšla s podporo Slovenske akademije znanosti in umetnosti in Javne agencije za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije (raziskovalni program Slovenska umetnostna identiteta v evropskem okviru, P6-0061).
Predstavitev petnajste umetnine v žepu Branko Vnuk, Marjeta Ciglenečki Ptujski dominikanski samostan O dolgi in bogati, včasih tudi burni zgodovini ptujskega dominikanskega samostana, o njeni arhitekturi in likovni opremi se bo z gosti pogovarjala izr. prof. dr. Marjeta Ciglenečki. Sodelovali bodo: izr. prof. dr. Polona Vidmar Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru Umetnostnozgodovinski inštitut Franceta Steleta ZRC SAZU doc. dr. Janez Balažic Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru dr. Branko Vnuk Pokrajinski muzej Ptuj-Ormož.